Ср, 21.08.2019
Вітаємо Вас Гость
  ВІДДІЛ ОСВІТИ
  Селидівської міської ради
  Донецької області
Наше опитування
Ваш рівень володіння комп'ютером
Всего ответов: 1274
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою
Годинник
Погода
Погода в Україні
Статистика

Сторінками загальної середньої освіти міста

Будинок, в якому знаходиться Селидівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, збудовано в 1935 році. Це була школа для глухонімих дітей. Директором її був Аристарх Антонович Роменський. Сурдопедагоги школи навчали дітей гуманітарним наукам та ремеслу.
1941 рік... Війна ввірвалась в життя селидівців раптово і владно. Неволю, руїни, смерть несли з собою загарбники. Фашисти влаштували у школі шпиталь, а поліцаї тримали у ній молодь, готувавши для відправки до Німеччини на роботу. Весь радянський народ піднявся на захист своєї рідної землі. 8 вересня 1943 року Донбас було звільнено від окупантів. Після вигнання фашистських загарбників з міста почала працювати Селидівська середня школа № 1 (в приміщенні школи для глухонімих дітей). У 1943 році першим директором СШ № 1 стала Олена Артемівна Петрій. В школі - ні парт, ні стільців, ні книг, ні зошитів, напівголодні учні. Фашисти встигли вивезти з міста весь хліб, але на полях лишилися буряки, соняшник. Учні СШ № 1 допомагали колгоспникам у збиранні врожаю на полях. В 1944 році в школу прийшов новий директор Анатолій Антонович Купневич, викладач історії. Педагогічний колектив школи нараховував на той час 25 вчителів. У 1947-1956 рр. директором працював Федір Трохимович Деркач, вчитель історії. В школі працювали предметні гуртки, 3 художніх - хорові та художнє читання, керівником яких була Г.В.Дяченко. Члени гуртка юнатів під керівництвом Л.П.Кобельської, М.Т.Макарової працювали в "живому куточку" школи: вирощували породистих голубів та кролів. Весною, влітку та восени юнати працювали на пришкільній ділянці. Школа мала чудовий хор, керівником якого був Л.І.Кочуло. У 1946 році хор виступав на заключному концерті республіканського огляду художньої самодіяльності у місті Києві. З 1956 по 1969 рр. школу очолювали М.І.Дзюба, М.І.Чевокін, О.С.Свєтла, а у 1969-1991 рр. - Д.І.Семенов.   Склад вчительського колективу значно поповнився, більше 50 вчителів працювало в школі. Кількість учнів становила майже 1000 чоловік. На той час активно розвивались різні форми участі школярів у суспільно-корисній праці: створювалися учнівські виробничі бригади, літні табори праці та відпочинку. Систематизовано проводились екскурсії на міський хлібокомбінат, молокозавод, консервний завод, ЦЗФ шахти ім. Д.С.Коротченка, під час яких діти знайомилися з технологічними процесами та організацією праці на підприємствах. З 1993 по 2002 рік директором школи була Надія Миколаївна Лосєва (вчитель української мови). У 1996 р. в школі було створено дитячу організацію "Козацька дружина", до якої увійшли учні 1-8 класів.  У 2000 році було відзначено 65-річний ювілей школи, до якого створено експозицію "Шкільний гортаючи альбом..."
28 вересня 2001 року колективом школи було прийнято рішення створити на базі навчального закладу українську національну школу-родину. У 2002 році школу очолила Тамара Миколаївна Шведченко (вчитель математики). 

Сторінками дошкільної освіти міста

Історія ДНЗ №5 «Роднічок» міста Селидового починається багато років тому в 1965 році. Дитячий садок мав назву «Ромашка» і був розрахований на 4 вікові групи, які відвідували 100 дітей. Закладом опікувалася центральна збагачувальна фабрика «Селидівська» виробничого об'єднання «Донецьквуглезбагачення», керівництво якої у 1980 році подарувало дітям нову затишну будівлю, розташовану в центрі міста.  Садочок був обладнаний плавальним басейном і розрахований на 280 малюків. В кінці 1980 року до закладу було приєднано дитячі ясла і створено дитячий навчальний заклад «Роднічок». 
Дитсадок розрахований на 12 груп - 4 ясельного віку і 8 дошкільного.  Для дітей з послабленим здоров'ям у 2002 році було створено санаторну групу, а з 2005 року у закладі функціонує  логопедична група. В дитячому садку створено всі умови для фізичного, психологічного та духовного розвитку підростаючого покоління. Колектив працює за фізкультурно-оздоровчим напрямком. Педагогами розроблено план-програму оздоровлення дітей по системі хатха-йога для старших груп. Разом з традиційними формами фізичного розвитку та оздоровлення використовуються і нетрадиційні: санація горла, дозоване ходіння, імунно-мімічна гімнастика, казкотерапія.
 
19 квітня 1993 року перший раз переступили поріг ДНЗ №44 «Пролісок» маленькі ніжки дітей. У кожній групі на них з нетерпінням чекали уважні педагоги, дбайливі помічники вихователів і забавні яскраві іграшки. Дитячий садок працює за художньо-естетичним напрямком. У 1995 році на базі групи «Веселка» розпочала роботу ізостудія, де вихованці навчаються нетрадиційним прийомам малювання.
В дошкільному навчальному закладі функціонують 10 груп, з них - три групи працюють за пріоритетними напрямками: «Веселка» - «Розвиток творчих здібностей дітей засобами образотворчої
діяльності»; «Весняночка» - «Розвиток здібностей дітей засобами театралізованої діяльності»; «Калинонька» - «Розвиток логіко-математичної компетентності дошкільників».
З першого дн
я існування дитячого садка працюють дві логопедичні групи - «Сонечко» та «Струмочок». За цей час понад трьохсот малюків отримали кваліфіковану логопедичну допомогу. Логопедами Панасенко Л.І. та Гуляєвою Н.Г. зібраний багатий навчально-ігровий матеріал, цікава спеціальна література, комплекти посібників, яскраві альбоми, що сприяють розвитку мовленнєвого, фонематичного та слухового сприймання, логічного мислення.

ДНЗ №26 «Рябінка» засновано 1964 року підприємством шахта «Курахівська» ДХК «Селидівуголь». Рішенням сесії міської ради від 12.07.2001 року передано до комунальної власності територіальної громади м. Селидового і внесено в державний реєстр. Дошкільний навчальний заклад розташований у місті Гірник у типовому 2-х поверховому будинку, в якому є музичний зал, медичний кабінет, адміністративні кабінети, харчоблок. Заклад розраховано на 100 місць. Групових кімнат шість. У закладі функціонують 6 груп загального розвитку. Групи комплектуються за віковими ознаками. Мова навчання: українська. Освітній процес здійснюється за пріоритетними напрямами роботи у системі розвиваючого навчання.
 

Родина велика – це наш садочок,
У ньому працюють всі дуже охоче.
Яскраві враження лише залишаємо,
Багато працюємо, старанно навчаємо…
Бажаємо кожній дитині добра,
З батьками спілкуємося щодня.
І всі родини для нас дуже рідні,
Садок для малечі обов’язково потрібний.
Нехай він буде другою домівкою,
І буде тут затишно, гарно і мирно…
Казкою обертається дитяче життя
Допоможемо мріям здійснитися.
А на майбутнє даємо пораду –
Завітайте у гості, будемо раді!