Вт, 22.05.2018
Вітаємо Вас Гость
  ВІДДІЛ ОСВІТИ
  Селидівської міської ради
  Донецької області
Категорії розділу
Освітній дайджест
Новини дошкілля
Профспілковий вісник
Зі святом!
Наше опитування
Ваш рівень володіння комп'ютером
Всего ответов: 1267
Календар
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою
Годинник
Погода
Погода в Україні
Статистика
Головна » Статті » Освітній дайджест

Обласний дискусійний клуб «Децентралізація в освіті»

17 лютого 2016 року на базі Слов'янської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів №1 в рамках проекту «Децентралізація в освіті» розпочалася робота однойменного дискусійного клубу Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Метою заходу було підвищення рівня готовності керівників методичних служб до запровадження змін у процесі децентралізації в освіті. У першому засіданні, що пройшло у формі панельної дискусії за темою «Сутність децентралізації. Очікування від децентралізації в освіті», взяли участь завідувачі районних (міських) методичних кабінетів (центрів), серед яких - завідувач міського методичного кабінету відділу освіти Селидівської міської ради Панасенко Валентина Василівна.

Перед присутніми виступили директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Оксенчук Н.В. та завідувач кафедри менеджменту освіти Донецького облІППО Пасечнікова Л.П.

Учасникам було запропоновано обговорити в групах можливі ризики запровадження реформи децентралізації в галузі освіти, очікувані результати проведення реформи децентралізації в освіті, основні кроки підготовки працівників до запровадження реформи на обласному та місцевому рівнях, індикатори успішності реформи в освіті.

У ході дискусії найбільш жваво обговорювалися питання взаємодії освітян з громадами, налагодження співпраці між різними установами та навчальними закладами. Можливими ризиками запровадження реформи децентралізації в галузі освіти були названі: пряма залежність від бюджету громади, скорочення штату шкіл та дошкільних закладів, проблеми з підвозом дітей (віддаленість в сільській місцевості, стан доріг і погодних умов, недостатня укомплектованість автобусами), не завжди об’єктивне втручання батьківської громади в навчально-виховний процес.

Серед очікуваних результатів члени клубу відмітили створення моделі освітніх секторів, новий рівень співпраці та взаємодопомоги між навчальними закладами, інноваційні підходи до організації навчально-виховного процесу, спрощення наглядових функцій місцевими органами влади.

Членами дискусійного клубу були прийняті рішення:

  • сприяти поширенню інформації щодо сутності реформи в освіті серед педагогічної спільноти на місцях;
  • врахувати в практичній роботі напрацювання щодо можливих ризиків запровадження реформи децентралізації, основних кроків підготовки працівників до запровадження реформи на рівні відділів освіти та методичних служб міст і районів області;
  • скласти описи громад, які формуються на місцях для подальшого моделювання освітньої інфраструктури.

За матеріалами сайту Донецького облІППО

Категорія: Освітній дайджест | Додав: Osvita (18.02.2016)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]